icona_sondaggio_1

Посібник ISA та опитувальник ISA для самооцінки ризику рецидиву були запроваджені в Італії Differenza Donna у рамках проекту Daphne у 2008 році.

Завдяки європейському проекту FuTuRE (Стимулювання інструментів стійкості та появи гендерного насильства з інтерсекційної точки зору) у 2023 році Differenza Donna оновила Посібник ISA та анкету, щоб врахувати останні події у сфері насильства чоловіків над жінками в інтимних стосунках, а також численні форми насильства та дискримінації, яким можуть піддаватися жінки. Посібник ISA та анкета тепер доступні в цифровому та паперовому форматі та перекладені на 15 мов у доповнювальній, альтернативній та спрощеній комунікації.

Гендерне насильство щодо жінок визнано Конвенцією Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок і домашнім насильством (далі – Стамбульська конвенція) порушенням прав людини та «проявом історично сформованих нерівних владних відносин між статями, що призвело до домінування жінок і дискримінації їх з боку чоловіків і перешкодило їх повній емансипації».
Жінки будь-якого соціального походження та культурного рівня в кожній країні світу можуть зазнавати насильства та страждати від нього. Це явище дуже поширене, навіть якщо його реальні розміри невідомі.
Найбільш поширеною формою гендерного насильства щодо жінок є так зване домашнє насильство, вираз, який стосується всіх актів фізичного, сексуального, психологічного чи економічного насильства, які відбуваються в сім’ї чи нуклеарній сім’ї або між теперішніми чи колишніми подружжям чи партнерами, незалежно від про те, чи кривдник проживає або проживав разом із жертвою (Стамбульська конвенція, ст. 3).
Насильство, якого зазнають жінки в інтимних стосунках і вчинене їхніми партнерами чи колишніми партнерами, є поширеною формою насильства, яка руйнує почуття любові, довіри та самооцінки, що має серйозні негативні наслідки для фізичного та психологічного здоров’я.
Жінкам важко відразу розпізнати насильство, особливо те, що здійснюється в його найбільш прихованих формах, і багато видів насильницької поведінки зведені до мінімуму, нормалізовані та виправдані через широке соціальне сприйняття насильства. Розпізнавання насильства має важливе значення для того, щоб вміти його ідентифікувати та дати йому назву, визначити фактори, які його характеризують, і запобігти ескалації.
Коли насильство маскується добробутом передбачуваної любові, безпекою, яку дають стосунки, або коли присутній соціальний, культурний, релігійний чи сімейний тиск, може бути навіть важче розпізнати насильство як таке.

Важливо усвідомити, попросити допомоги та підтримки. Але як?

Цей короткий посібник і анкета ISA , яку ви можете заповнити самостійно, допоможуть вам.

ISA означає Increasing Self Awareness , тобто підвищення обізнаності про те, що відбувається.

ISA корисна для розуміння:

- що відбувається у ваших поточних стосунках (з вашим партнером) або у ваших минулих (з вашим колишнім партнером) і щодо чого ви не можете вільно вибирати;
- який у вас рівень ризику того, що ваш партнер або колишній партнер знову вчинить насильство проти вас і чи доцільно просити допомоги чи продовжувати процес підтримки, який ви активували.